MATEMATUS | Mathematics Learning Center

Eğitim bireye özgüdür. Her insanın öğrenme yöntemleri ve anlayışları farklıdır. 20-25 öğrenciyi bir sınıfa koyarak standart eğitim verilen ortamlarda istenilen başarıyı elde etmek neredeyse imkânsızdır. Üstelik doğru eğitim verildiğinde matematik çok başarılı olabilecek öğrenciler bu kalabalıklar arasında kaybolup başarısız oluyorlar ve matematikten nefret ediyorlar. Matematiği ezberden öteye götüremeyen öğretim metotları da başarısızlıktaki en büyük etkenlerden biridir. Ülkemizin matematik başarısı, PISA ve TIMSS gibi uluslararası testlerde son sıralarda yer alarak Afrika ülkelerinden hallicedir. Bunun sebebi matematik eğitiminin soru kalıplarının ezberlemekten ibaret olması, günlük hayatla ilişki kurulmaması daha çok soyutlaştırılarak öğrencilerin matematikten soğutulmasıdır.

MATEMATUS 1 – 1 EDUCATION 

Biz her öğrencimizle birebir ilgileniyoruz. Onların matematikte başarılı olması için özel olarak çalışıyor, çok düşünüyoruz. Ayrıca kalabalık sınıf ortamları oluşturmayıp, öğretimde kaliteyi ön planda tutuyoruz. Bu yüzden her yıl sınırlı sayıda öğrenci ile çalışıyoruz. Eğitim programlarımıza katılım için öğrencilerimize önce MPT (Matematus Proficiency Test) testini uyguluyoruz. Bu testten başarılı olan öğrenciler kayıt yaptırabilirken, başarısız olan öğrenciler kayıt hakkı kazanamıyor.

Bu testte kesinlikle öğrencilerin matematik bilgi düzeyleri ölçülmemektedir. Testlerimiz çoktan seçmeli, açık uçlu, doğru – yanlış ve eşleştirme sorularından oluşmaktadır.  Bu sorularla sadece öğrencinin öğretim modellerimizle olan ilişkisi, matematiğe olan bakış açısı ve güdüsü ölçülmektedir. Yani matematiği çok zayıf olan öğrencide, çok iyi olan öğrencide programlarımıza katılabilir.

Hangi seviyedeki öğrenciler programınıza katılabiliyor?

  • Ortaokul – 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar ve TEOG Hazırlık
  • Lise – 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar ve YGS – LYS Hazırlık
  • Calculus, Differential Equations, Linear Algebra ve Discrete Mathematics Öğrencileri
  • KPSS – ÖABT, ALES, KPSS, DGS ve Açık öğretim Sınavlarına Hazırlık
  • Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık
  • SAT, GRE ve GMAT Hazırlık
  • Diğer Matematik Dersleri

 

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Matematus | Mathematics Learning Center

0 312 466 71 20

matematikcocuk